Muhe – specifičnosti preventivnih i korektivnih mjera

Za uspješno suzbijanje muha bitne su preventivne mjere a one su

na svim prozorima i vratima postaviti prepreke za sprječavanje ulaza muha u objekt (mreže, trake, zračne zavjese i sl.)

redovito i pravilno uklanjanje svih vrsta otpadaka i smeća

postavljanje lovki s ljepljivim trakama ili mirisnim atraktantima

Korektivne kemijske metode suzbijanja možemo podijeliti u one

koje se vrše u zatvorenom i one koje se vrše na otvorenom prostoru s različitim vrstama insekticida i larvicida te različitim postupcima primjene (prskanje, zamagljivanje, premazivanje ili izlaganje mamaca.

Izbor insekticida, način aplikacije, broj potrebnih tretmana kao i mjere opreza u provođenju insekticidnih tretmana prepušta se ovlaštenoj DDD tvrtki, a sukladno preporuci proizvođača te dozvoli za promet i uporabu insekticida u području javnozdravstvene i komunalne higijene.

Dekontaminacija – sve tretirane radne površine nakon tretmana moraju se temeljito očistiti i oprati ali barem 12 sati nakon tretmana – inače se dovodi u pitanje učinak provedenih mjera. O tretiranim površinama potrebno je obavijestiti osoblje koje se brine o čistoći objekta te im dati jasne što i kako upute kako se ne bi prebrzo skinuo naneseni depozit insekticida.

Izvor: Zbornik predavanja
– DDD radionica, Dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija u HACCP sustavu, 2004.

Elektronički sustav praćenja i kontrole postavljenih lovki

Kako bi korisnicima naših usluga pružili još kvalitetniju uslugu implementirali smo elektronički sustav praćenja i kontrole postavljenih lovki POS uređajem bilo da se radi o feromonskim, ljepljivim ili rodenticidnim lovkama!
O čemu je riječ?
Na svaku postavljenu lovku unesen je bar-kod koji u kombinaciji sa POS uređajem pri monitoringu prikazuje: korisnika; lokaciju u objektu (podrum, pri

» PROČITAJ VIŠE...

Što moramo znati o muhama?

Sve vrste muha dobri su letači, izrazito su mobilne a vole se zadržavati u blizini mjesta gdje su povoljni uvjeti za odlaganje jajašaca (organski materijal u raspadu – kuhinjski otpaci, smeće, gnojnice…).
Muhe se hrane i zadržavaju na različitim organskim materijalima u raspadanju i na izmetu.

» PROČITAJ VIŠE...
Sva prava pridržana Pestrid d.o.o. © 2015 | web design ENTERnet